"Стефан, Божою милістю король Польський, надає цю грамоту Яцьку Бутовичу на відбудову містечка Брусилова і надання Брусилову Магдебурзького права."
(дано у Варшаві на сеймі вільнім, дня сімнадцятого лютого, року 1585)

Брусилівський час  

УКР

РОС

ENG

СТАТТІ

ПРО БРУСИЛІВЩИНУ І НЕ ТІЛЬКИ...

•Політика   •Економіка  
•Історія   •Підприємництво  
•Культура   •Промисловість  
•Люди   •Сільське господарство  
•Буденне життя   •Освіта та наука  
•Сучасні технології   •Спорт  
 
 

1...   2...   3...   4...   5...   6...   7...   8...   9...   10...   11... 


Тема: ЛЮДИ
Автор: Микола Атаманчик (смт.Брусилів, Житомирська обл.)
Джерело:

Незгасний світоч України

Упродовж багатьох десятиліть в Україні ім’я одного з її найвидатніших синів, титанів думки і духу рівня Михайла Драгоманова, Івана Франка, Михайла Грушевського, перебувало під забороною. Замовчувалася безприкладна подвижницька діяльність Івана Огієнка на утвердження незалежности рідної землі. Лише останнім часом його ім´ я повертається до нас.

читати докладніше


Тема: ІСТОРІЯ

Автор:  Віктор Ткаченко (Київ), журналіст, кандидат історичних наук
Джерело:  портал ФРАЗА

Про голодомор і історичну пам´ять

Ми маємо ще надто поверхові й уривчасті знання про ті криваві події з життя нашого багатостраждального українського народу. Тому й наші науковці, і політики, і дипломати так непереконливо доносять правду про ту страхітливу подію...

читати докладніше


Тема:  ЛЮДИ
Автор: Наталія Ячменнікова
Джерело: "Російська газета", переклад на українську портал "Аррата. Вікно в Україну."

Найсекретніший вчений СРСР

Чи важко бути "секретним громадянином"? Чому Корольов не любив золото і старти по понеділках? Чи хотів Головний конструктор сам полетіти в космос?Про невідомі сторінки життя нашого славного земляка Головного конструктора ракетобудування Радянського Союзу розповідає його дочка Наталія Сергіївна Корольова.

читати докладніше


Тема:  БУДЕННЕ ЖИТТЯ
Автор: Дмитро Синяк
Джерело: Високий замок

"Діти - мої ноги, діти - мої руки!.."

Родина Шпагіних на перший погляд видається звичайнісінькою: батько, який з ранку до ночі працює, намагаючись заробити копійку, четверо дітей, які змалку знають, що праця – єдиний спосіб уникнути злиднів. От тільки мама у них незвична: вже чотирнадцять років вона не встає з інвалідного візка. Однак за цей час народила трьох цілком здорових дівчат, якими тепер не може натішитися…

читати докладніше


Тема: КУЛЬТУРА
Автор: Станіслав Губерначук (м. Київ)
Джерело: http://www.trypillia.com/

Знаки-символи трипільських орнаментів і символи-образи українських обрядових пісень

Вважається, що в орнаментиці суспільств родового періоду, неоліту-енеоліту не допускалося жодних випадковостей, як і не була та орнаментика звичайними естетичними вправами, а в ній віддзеркалилися світоглядні магічні засади, тотемістичний культовий характер. На цьому наголошують зокрема В.Гольмстен, І.Дьяконов, В.Даниленко та ін. Усі дослідники Трипільської культури, зокрема Є.Кричевський, В.Даниленко, Б.Рибаков, М.Чмихов, М.Відейко, В.Мисик, Т.Ткачук, одностайні у своїх оцінках оздоблення трипільського посуду - воно мало сакральний, магіко-сакральний характер, тобто такий, що відносився до релігійних сонцепоклонницьких культів і ритуалів.

читати докладніше


Тема: ОСВІТА ТА НАУКА
Автор: Хмурковська Світлана, директор школи українознавства м. Йонкерс, штат Нью-Йорк (США)
Джерело: Українознавство

Джерело нашої духовності – родинне виховання 

У процесі виховання людської особистості велика роль відводиться сім’ї. Дуже часто у виховному процесі батьки вважають своїм першочерговим завданням – гарно одягти дитину, взути, сито накормити, оздоровити, купити дорогі речі. Тобто вони щиро переконані, що матеріальними затратами можна виміряти батьківську любов. Якщо в сім’ї, де батько розуміє  свій обов’язок лише у забезпеченні матеріальних потреб дитини, а мати не стала центром її духовного життя, то дитину оточує атмосфера духовної пустоти, убожество. Вона живе серед людей і не знає їх – ось що надзвичайно небезпечно у таких сім’ях. Такому дитячому серцю не знайомі і не доступні тонкі людські почуття, перш за все, ласка, співчутливість, милосердя, почуття патріотизму і національного духу... 

читати докладніше


         наступна >>>  

1...   2...   3...   4...   5...   6...   7...   8...   9...   10...   11... 

 

© 2007-2010 "Брусилів-Онлайн". Усі права захищені. Пишіть нам на електронну пошту

Повне або часткове використання матеріалів дозволяється за умови посилання на "Брусилів-Онлайн" ( для Інтернет-ресурсів - наявність активного гіперпосилання на http://brusilov.org.ua/ ).
Адміністрація сайту не несе відповідальність за достовірність інформації рекламного характеру.
Адміністрація сайту не завжди поділяє думки авторів.
Авторські права на статті, твори літератури чи мистецтва, що представлені на цьому сайті, належать їх авторам.