"Стефан, Божою милістю король Польський, надає цю грамоту Яцьку Бутовичу на відбудову містечка Брусилова і надання Брусилову Магдебурзького права."
(дано у Варшаві на сеймі вільнім, дня сімнадцятого лютого, року 1585)

01.11.2010 12:18:47

УКР

РОС

ENG

СТАТТІ

ПРО БРУСИЛІВЩИНУ І НЕ ТІЛЬКИ...

•Політика   •Економіка  
•Історія   •Підприємництво  
•Культура   •Промисловість  
•Люди   •Сільське господарство  
•Буденне життя   •Освіта та наука  
•Сучасні технології   •Спорт  
 
 

1...   2...   3...   4...   5...   6...   7...   8...   9...   10...   11... 


Тема: Культура
Автор: Оксана Забужко, письменниця (м.Київ)
Джерело: Українська правда

"Вони питають, чи єсть у нас культура"

Неймовірна кількість сьогоднішніх українських проблем, пов'язаних із невизначеністю, ще й дотепер, нашого місця на міжнародній арені спричинена, на моє щонайглибше переконання, одним вельми сумним фактом – тим, що сучасна Україна не є культурною державою.

Українська держава за 15 років так і не зрозуміла, для чого державі культура, і з якої такої примхи навіть небагаті країни "вивертають кишені", щоб інвестувати в культурну політику. І нащо воно їм здалося, питається?

читати докладніше


Тема: Буденне життя
Автор: Ольга Козирєва
Джерело: "Дзеркало тижня", № 17 (442) 8 — 16 травня 2003

Дочка знайшла могилу батька через 58 років

Незважаючи на те, що пройшло майже 62 роки з часу закінчення Великої Вітчизняної війни, але доля мільйонів воїнів ще й досі лишається невідомою. Де прийняли останній бій? Як загинули? Де поховані? Саме ці питання турбують дітей та рідних загиблих та пропавши без вісти захисників нашої Вітчизни. Для більшості з них останнє повідомлення «…пропав без вісти…» датується 1944 роком, хоча всі розуміють, що то була звичайна "військова відписка".

З кожним днем залишається все менше і менше тих, хто ще має хоч якусь надію знайти могилу про свої рідних. Але є й такі, які не перестають шукати. І врешті-решт знаходять. Як наприклад жителька Києва Майя Степанівна Громишева...

читати докладніше


Тема: Люди
Автор: Елена Седунова
Джерело: газета "Событие", №1/6 Января - 12 Января 2005 года

Планета Евгения Червонюка

Он обладал великолепным "бархатным басом" и неизменным человеческим обаянием. Жизнелюб богатырского роста, "русский медведь", как его прозвали на гастролях в Израиле, с виду он казался неприступным. Но стоило ему выказать улыбку — "люби меня" — и он каждому становился "своим". Пройдя этапы большого артистического пути на сцене театра оперы и балета им. Лысенко, он первым в Харькове из оперных певцов был удостоен звания народного артиста СССР. В уходящем году исполнилось 80 лет со дня рождения крупнейшего мастера украинской оперной сцены Евгения Червонюка.

читати докладніше


Тема: Люди
Автор: Л. Сивак. Валентин Хорохонько
Джерело: Перший канал

Дивак з глибинки

У сільській школі Брусиловського району Житомирщини понад 15 років вчителює кандидат фізико-математичних наук. Велику квартиру в столиці він віддав державі, аби здійснити давню мрію – жити у селі.

У свої 70 Василь Кудринський має неабияку пам‘ять – може цитувати сторінки текстів, планує захистити докторську дисертацію. У вільний від науки час справно порається по господарству. Василь Кудринський – фахівець з прикладної кібернетики. У селі Осівці, де він мешкає, такі спеціалісти не потрібні. Тому вчителює у місцевій школі.

читати докладніше


Тема: Історія
Автор: В.З.Савченко, педагог, митець, режисер, письменник, Лауреат премії ім. І. Огієнка, заслужений артист України.
Джерело: газета "Відродження" №28 (4791)

Де ж той Здвиженськ?

З часiв Давньоруської доби i до тридцятих pоків ХХ столiття шлях з Володимира, що на Волинi, Луцька i Межибожа, Кременця i Острога стелився до Києва, перетинаючи рiки Горинь, Случ, Teтерів i нашу, майже непримiтну тепер рiчечку Здвиж. Вона лежить, як рушник у весiльного свата на грудях, через весь Брусилiвський район навкіс з пiвнiчного заходу на пiвденний схiд. За Київської Pyci piка Здвижень була повноводою, судохiдною рiкою, що впадала в Teтерів, а той виносив свої води у Борисфен - Днiпро. Живився Здвижень з лiсових джерел, болiт та озер, якi вiчно дихали ранковими туманами над Полiськими луками...

читати докладніше


Тема: Історія
Автор: В.Кисіль
Джерело:

Брусилів в складі Київської Русі

Археологiчнi дослiдження, що проводилися на березi рiчки Здвиж, поблизу Брусилова, свiдчать про те, що тут, селилися люди ще в добу бронзи. Знайдено також поселення ранньослов´янських часiв (II - VI i VII - VIII ст.) та залишки давньо­руського городища.

читати докладніше


1...   2...   3...   4...   5...   6...   7...   8...   9...   10...   11... 

 

© 2007-2010 "Брусилів-Онлайн". Усі права захищені. Пишіть нам на електронну пошту

Повне або часткове використання матеріалів дозволяється за умови посилання на "Брусилів-Онлайн" ( для Інтернет-ресурсів - наявність активного гіперпосилання на http://brusilov.org.ua/ ).
Адміністрація сайту не несе відповідальність за достовірність інформації рекламного характеру.
Адміністрація сайту не завжди поділяє думки авторів.
Авторські права на статті, твори літератури чи мистецтва, що представлені на цьому сайті, належать їх авторам.