"Стефан, Божою милістю король Польський, надає цю грамоту Яцьку Бутовичу на відбудову містечка Брусилова і надання Брусилову Магдебурзького права."
(дано у Варшаві на сеймі вільнім, дня сімнадцятого лютого, року 1585)

01.11.2010 12:26:48

УКР

РОС

ENG

СТАТТІ

ПРО БРУСИЛІВЩИНУ І НЕ ТІЛЬКИ...

•Політика   •Економіка  
•Історія   •Підприємництво  
•Культура   •Промисловість  
•Люди   •Сільське господарство  
•Буденне життя   •Освіта та наука  
•Сучасні технології   •Спорт  
 
 

1...   2...   3...   4...   5...   6...   7...   8...   9...   10...   11... 


Тема:  ОСВІТА
Автор: С.С. Губерначук

"Автографи сучасників Великих князів київських"

 Історія української писемності нараховує 7-8 тисяч літ. Віднайдена археологом В. Даниленком на Волині глиняна таб­личка зі знаково-малюнковим письмом датується VI-V тис. до н. є. Нині відомі ще кілька подібних табличок та написи на кераміці Трипільської культури. Кінцем V тис. до н. є. датуються і протошумерські написи, виявлені під Мелітополем в урочищі-заповіднику Кам´яна Могила.

читати докладніше >>>


Тема:  ЛЮДИ
Джерело: газета "Успенська Вежа", січень 2007 р.
Надіслано: М. Макаренко

"Образ життя Митрополита Іларіона (Огієнка)"

 2007 – рік пам´яті Митрополита Іларіона, у мирі професора, визначного релігійного і культурного діяча Івана Огієнка, якому 15 січня виповнилося б 125 років від дня народження, а 29 березня – 35 років, як Господь покликав Владику Іларіона у вічність. Отож подаємо матеріали про життєвий шлях світлого мужа українського народу із "Жалобної книги в пам´ять Митрополита Іларіона".

читати докладніше >>>


Тема:  КУЛЬТУРА
Автор: С.С. Губерначук

"Трипільські знаки-символи у гербах української шляхти"
(частина перша)

Усе підказує, що у трипільських зображеннях Небесних Світил, води, дерев, тварин потрібно бачити тільки тотеми трипільців, які, за уявленнями людей ще мезолітичної доби, були прародичами, друзями, опікунами людини. Прадавні уявлення, що все у Світі є одного походження знаходимо у Ведах. Там є міф, що дочки Дакші-Сонця народили від внука Бога-творця корів і коней, яструбів, ворон, пугачів, сов, зміїв та ін.

читати докладніше >>>


Тема:  КУЛЬТУРА
Автор: С.С. Губерначук

"Трипільські знаки-символи у гербах української шляхти"
(частина друга)

Дуже поширеними у гербах нашої шляхти був блок знаків Місяця й Зірки. Той герб називався Леліва. Із такою ж назвою сув´язь цих знаків, як зазначалося вище, малювали українці на своїх весільних хоругвах. Як видно із виданого у 1815 році зібрання документів "Родословная кніга дворян Кієвской губєрнії", серед шляхти Київщини герб Леліва мали Василевські, Войновські, Краєвські, Нряжикевичі, Риковські, Флоренські. А ще зображення Місяця й Зірки було у гербах ...

читати докладніше >>>


Тема:  КУЛЬТУРА
Автор: С.С. Губерначук

"Трипільські знаки-символи у гербах української шляхти"
(частина третя)

Кілька родин нашої шляхти мали у гербах тотема-вовка. Так, на щиті герба Лянцкоронських бачимо образ вовка, із рота якого пашить полум´я. Ввели у свої герби зображення вовка-тотема шляхетські роди із житомирського  Полісся Пашковські та Пашинські. На зв´язок представників нашої шляхти із культом вовка указує записана М. Брицуном-Ходаком оповідь: "Були в Пашинах вовкулаки. Чародії були. Могли у вовка перекидатися. Вовкулаками були батько й син Вовковські". Поза сумнівом, що родовими тотемами у предків ряду українських шляхетських родин були птахи лебідь, орел, ворона.

читати докладніше >>>


Тема:  ОСВІТА
Автор: С.С. Губерначук

"Брусилівська гілка давньокиївської мови"

Землі нашого району належать до тих територій, які давно привернули особливу увагу вчених, що вивчають історію мови. В першій половині XIX століття в Європі, в тому числі й Росії, виник жвавий інтерес до історії свого народу, його звичаїв мови. В зв´язку з цим серед вчених Росії виникла, зокрема, цікава для нас довголітня полеміка. Хто заселяв стародавній Київ та землі навколо нього за часів Київської Русі? А звідси, яка мова звучала в тодішньому Києві?

читати докладніше >>>


Тема:  ОСВІТА
Автор: С.С. Губерначук

"Словничок оригінальних слів із лексикону мовців Брусилівщини"

Аби читачі відчули "смак" мови насельників Брусилівщини, далі подається невеличкий словничок оригінальних слів із лексикону мовців Брусилівщини, а також деякі приказки, прислів´я, прокльони, зібрані філологом Станіславом Губерначуком у 50-60 роках минулого століття. У словах свідомо збережені фонетичні особливості говірки мовців Брусилівщини. Тому почасти записи розбігаються з чинним правописом.

читати докладніше >>>


Тема:  ОСВІТА
Автор: Максим Салтанюк

"Які професії будуть актуальні через 5 років чи яку професію обрати зараз?"

В житті кожного випускника скоро настане мить, коли відлунає останній дзвінок, та відкриються двері у складне доросле життя. Яку обрати професію? Де потім знайти цікаву та гідну роботу? Як стати професіоналом своєї справи, щоб будувати життя своєї мрії?

читати докладніше >>>


<<<< попередня          наступна >>>  

1...   2...   3...   4...   5...   6...   7...   8...   9...   10...   11... 

 

© 2007-2010 "Брусилів-Онлайн". Усі права захищені. Пишіть нам на електронну пошту

Повне або часткове використання матеріалів дозволяється за умови посилання на "Брусилів-Онлайн" ( для Інтернет-ресурсів - наявність активного гіперпосилання на http://brusilov.org.ua/ ).
Адміністрація сайту не несе відповідальність за достовірність інформації рекламного характеру.
Адміністрація сайту не завжди поділяє думки авторів.
Авторські права на статті, твори літератури чи мистецтва, що представлені на цьому сайті, належать їх авторам.