"Стефан, Божою милістю король Польський, надає цю грамоту Яцьку Бутовичу на відбудову містечка Брусилова і надання Брусилову Магдебурзького права."
(дано у Варшаві на сеймі вільнім, дня сімнадцятого лютого, року 1585)

Брусилівський час  

УКР

РОС

ENG

БРУСИЛІВСЬКИЙ РАЙОН

 

с. Хомутець

с. Хомутець розташоване за 6 км на південний схід від районного центру Брусилів, за 26 км вiд залiзничної станцiї Скочище і за 28 км до залізничної станції Фастів.

Сiльрадi пiдпорядкованi села Вiльшка i Кракiвщина. Площа населеного пункту становить 551,3 га. Село оточене лісовими посадками. Грунти переважно пісчані та підзолисті.

Назва села походить вiд слова "Хомут". Дорога вiд Брусилова до Фастова була складна, тому упряж (хомути) коней запряжених у вози часто рвалася, що давало жителям села можливiсть виготовляти i продавати їх мандрiвникам та заробляти на прожиття.

Iнша версiя назви села полягае в тому, що це поселення заснував отець Хома, якого дуже любили селяни. Спiвзвучнiсть слiв "Хома, отець" дали назву сучасному Хомутцю. Перша писемна згадка про село датується 1611 роком.

Уродженцем Хомутця є Уваренко А.Р. - доктор медичних наук, професор, заслужений дiяч науки та технiки.

У селi функцiонують сучасна загальноосвiтня школа I -III ступенiв, дитячий садок, фельдшерсько - акушерський пункт, Будинок культури, бiблiотека, магазини споживчого товариства та приватних пiдприємцiв.

При розпаюваннi землi громадянам видано 297 державних aктів. Сiльськогосподарськi угiддя обробляє приватне пiдприємство "Мрiя". Вирощують зерновi культури.

3а роки незалежностi України та по Чорнобильськiй програмi в селi збудовано типову школу, 300 житлових будинкiв, водопровiд, заасфальтовано сільські вулиці. 

У селі діє православна церва.

Історична дата утворення  1611 рік
Поштове відділення Хомутецьке
Поштовий індекс  12630 
Сільська Рада вул. Центральна,16 тел. (8-04162) 2-32-35
Річка, озеро р. Глибока
Територія (тис.кв.м)  53130
Населення сільське (осіб)**  1240
Щільність населення (осіб/кв.км)  23.320

Карта села

Історичні відомості про Хомутець

**Дані по кількості населення станом на середину 2006 року.

 

     

© 2007 "Брусилів-Онлайн". Усі права захищені. Пишіть нам на електронну пошту

Повне або часткове використання матеріалів дозволяється за умови посилання на "Брусилів-Онлайн" ( для Інтернет-ресурсів - наявність активного гіперпосилання на http://brusilov.org.ua/ ).
Адміністрація сайту не несе відповідальність за достовірність інформації рекламного характеру.
Адміністрація сайту не завжди поділяє думки авторів.
Авторські права на статті, твори літератури чи мистецтва, що представлені на цьому сайті, належать їх авторам.