"Стефан, Божою милістю король Польський, надає цю грамоту Яцьку Бутовичу на відбудову містечка Брусилова і надання Брусилову Магдебурзького права."
(дано у Варшаві на сеймі вільнім, дня сімнадцятого лютого, року 1585)

Брусилівський час  

УКР

РОС

ENG

БРУСИЛІВСЬКИЙ РАЙОН

 

с. Привороття

Село Привороття – село, адміністративний центр Приворотської сільради. Розташоване за 15 км на захід від районного центру смт. Брусилів, за 50 км. від залізничної станції Скочище, за 5 км. від автошляху Київ – Чоп.

Площа неселеного пункту – 442 га
Населення - 716 осіб
Кількість дворів – 276
День села – 9 травня

Назва села походить вiд старої назви "Приворот" ("Приворотік"). Поселення знаходилося на перехрестi дорiг Київського та Чумацького шляхiв.

Перша писемна згадка датується 1525 роком, коли волинському шляхетському роду Лозків було підтверджено володіння Приворотіком, Юним Ручаєм. Кочеровом. Копиловим, а також всіма тими селами, які раніше надавалися Великим князем Вітовтом і Королем Сигізмундом.

В серпні 1989 році село Привороття першим тоді ще в Коростишівському районі стало рідною домівкою для 367 переселенців постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Весь тягар організації переселення ліг на тодішнього голову Звіздальської сільської ради Любенок Людмилу Миколаївну, Бойченка А.А. та його заступника Омельченка Миколу Петровича. Було побудовано 191 житловий будинок, школу на 196 дітей, дитячий садок на 95 дітей, амбулаторію сімейної медицини, дороги, водогінну систему.

25 листопада 1989 року рішенням Житомирської обласної ради, за рахунок поділу Новоозерянської сільської ради Коростишівського району, було утворено Приворотську сільську раду з адміністративним центром в селі Привороття. Першим головою Приворотської сільської ради було обрано Любенок Людмилу Миколаївну, яка пропрацювала на цій посаді до березня 2006 року.

В березні 2006 року було обрано Приворотським сільським головою Шкуратівського Віктора Вікторовича. За період його роботи було створено багатофункціональне обслуговуюче підприємство комунальної власності «Комунальник» - директор Вержанський М.В., відновлено систему зовнішнього освітлення вулиць, налагоджено роботу Молодіжного центру та Будинку культури – директор Угніч І, О. ( нагороджена орденом Святої Праведної Анни), 10 молодих сімей отримали квартири, в 2008 році Приворотська сільська рада посіла третє місце в обласному конкурсі на кращий санітарний стан та благоустрій території серед сільських та селищних рад завдяки злагодженій роботі колективів школи – директор Мілієнко О.Б., амбулаторії сімейної медицини – головний лікар Рожко Л.Б., дошкільного навчального закладу – директор Бойко Т.М., бібліотеки – завідуюча Гаєвська Т.М., колективу поштового відділення – начальник Литвиненко М.Г., депутатів, членів виконавчого комітету, підтримці приватних підприємців Жабенка М.М., Грома С.В.та Пундика М.В.

Шкуратівський В.В.- нагороджений орденом «Преподобного Агапіта Печерського», грамотою Комітету Державного будівництва та місцевого самоврядування ВР України, подякою та іменним годинником Кабінету Міністрів України.

За роки незалежностi України побудовано 200 житлових будинкiв, типову загальноосвiтню школу I - III ступенiв, медамбулаторiю, дитячий садок, Будинок культури.

Селяни одержали 305 державних aктів на власнiсть земельних паїв, якi зданi в оренду ПП "Приворотське".

Вулицi заасфальтованi, до будинкiв пiдведено воду, природнiй газ.

Справжньою окрасою та символом відродження села стала новозбудована Церква Новомучеників та Сповідників в землях Русі просіявших в ХХ ст. Церква побудова молитвами настоятеля протоієрея Костянтина Угніча та за кошти меценатів Сіньова Ігоря Валерійовича, Омельченка Миколи Петровича. На черзі початок будівництва Храмового комплексу (Церква Успіння Пресвятої Богородиці, трапезна, благоустрій території) де вже свої пожертви зробили меценати Фадєєв Ігор Геннадійович та Федосєєв Володимир Леонідович.

Влітку 2009 року в Приворотті відбувся Міжнародний молодіжний фестиваль «Молодь для молоді» під патронатом ООН. Учасниками фестивалю були молодіжні команди з США, Франції, Італії, АР Крим, Рівненської, Чернігівської, Житомирської областей та Привороття. Чотири дні відбувались туристичні змагання, змагання з геокешингу ( GPS орієнтування), концерти, спортивні змагання (футбол, теніс, шахи), знайомства, які переросли в дружбу.

В травні 2009 року рішенням Приворотської сільської ради було затверджено Статут територіальної громади. Днем села визначено – 9 травня.

Приворотці пишаються своїм земляком Омельченком Миколою Петровичем. Він пройшов шлях від інженера, керівника райсільгосптехніки, до генерального директора Державного лізингового підприємства «УКРАГРОЛІЗИНГ», а з 2000 р. очолює Виробничо лізингове підприємство «Украгротехніка».

Історична дата утворення  1525 рік
Поштове відділення Приворітське
Поштовий індекс  12621 
Сільська Рада вул. Центральна,5
тел. (8-04162) 2-62-35
Річка, озеро р. Здвиж
Територія (тис.кв.м)  11690
Населення сільське (осіб)**  716 
Щільність населення (осіб/кв.км)  68.690

Карта села

Історичні відомості про Приворіття

**Дані по кількості населення станом на середину 2006 року.

 

     

© 2007 "Брусилів-Онлайн". Усі права захищені. Пишіть нам на електронну пошту

Повне або часткове використання матеріалів дозволяється за умови посилання на "Брусилів-Онлайн" ( для Інтернет-ресурсів - наявність активного гіперпосилання на http://brusilov.org.ua/ ).
Адміністрація сайту не несе відповідальність за достовірність інформації рекламного характеру.
Адміністрація сайту не завжди поділяє думки авторів.
Авторські права на статті, твори літератури чи мистецтва, що представлені на цьому сайті, належать їх авторам.