"Стефан, Божою милістю король Польський, надає цю грамоту Яцьку Бутовичу на відбудову містечка Брусилова і надання Брусилову Магдебурзького права."
(дано у Варшаві на сеймі вільнім, дня сімнадцятого лютого, року 1585)

Брусилівський час  

УКР

РОС

ENGКраєзнавча книжка "Рідний край над Здвижень-рікою"

 

Святненко В. Г. Рідний край над Здвижень-рікою. У терновому вінку. — К.: Центр учбової літератури, 2012. — 384 с.

 

«Рідний край над Здвижень-рікою. У терновому вінку» є другою книжкою краєзнавчої трилогії «Рідний край над Здвижень-рікою» та логічним продовженням книжки «...Відлуння сивої давнини».

Краєзнавче видання відтворює найбільш значимі факти, події, явища в населених пунктах Здвижень-краю у період 1900—1941 рр. Автор приділив значну увагу соціальному становищу селянства в останні дореволюційні роки, під час національно-визвольної війни, в перші роки встановлення радянської влади та у передвоєнний період. Використано опубліковані збірники документів і матеріалів, архівні фонди України, газетно-журнальну періодику, фотодокументи, листування, свідчення очевидців і розповіді старожилів. Книжка стане у нагоді науковцям, вчителям, студентам, а також усім тим, хто цікавиться історією Брусилівщини.

 

 

Меценати видання книжки

Переднє слово

Від автора

Зміст

Іменний покажчик

Замовити книжку

 

 

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

 

ВІД АВТОРА

Сучасний стан українського суспільства характеризується переважанням матеріальних цінностей над духовними, орієнтацією людей на споживацьку поведінку, а не на морально етичні норми. Криза духовності вимагає осмислення тих історичних обставин, що спричинили розклад моральних і соціальних норм, руйнування національно культурного життя українців.

У цьому контексті нагальним постає завдання збереження та донесення не тільки до теперішніх, а й до майбутніх поколінь минувшини рідного краю, історичного досвіду наших предків, хай навіть гіркого, а почасти трагічного. Бо тільки через пізнання історії рідного міста, селища, села чи встановлення свого родоводу ми зможемо відкрити в собі духовну Людину.

Книжка «Рідний край над Здвижень рікою. У терновому вінку» присвячена історії населених пунктів Брусилівського району від 1900 до 1941 року та є логічним продовженням моєї попередньої книжки, яка отримала численні схвальні відгуки не тільки відомих українських письменників, діячів культури, науковців, а, що найголовніше, моїх земляків — жителів і уродженців Брусилівщини.

Книжка складається з трьох основних частин. Перша частина охоплює період від початку XX століття до Жовтневої революції 1917 року. Друга — присвячена найбільш значущим подіям із життя сіл і жителів Здвижень-краю під час національно визвольної боротьби. У третій частині йдеться про встановлення радянської влади, про кривавий терор над селянством, про побудову колгоспного ладу на Брусилівщині в останні довоєнні роки.

У книжці також приділяється увага деяким населеним пунктам Радомишльського, Коростишівського, Попільнянського районів Житомирської області та Макарівського району Київської області, які були адміністративно пов’язані з Брусилівським районом чи нині входять у його склад.

Читачам книжка «Рідний край над Здвижень рікою. У терновому вінку» не тільки дасть змогу відчути атмосферу історичних подій тієї доби, а й довідатися про долю рідних, про людей, яких знали й з якими спілкувалися багато років тому.

В основу написання цієї краєзнавчої книжки лягли: документи з фондів Центрального державного історичного архіву України в м. Києві (далі: ЦДІАК України), Державного архіву Київської області (далі: ДАКО), Державного архіву Житомирської області (далі: ДАЖО), Центрального державного кінофотофоноархіву ім. Г. С. Пшеничного (далі: ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного); публікації районних газет «Колгоспна правда», «Ленінським шляхом», «Леніновим шляхом», «Прапор колгоспника»; спогади, свідчення та фотоматеріали старожилів Брусилівщини.

 

 

© 2007-2010 "Брусилів-Онлайн". Усі права захищені. Пишіть нам на електронну пошту

Повне або часткове використання матеріалів дозволяється за умови посилання на "Брусилів-Онлайн" ( для Інтернет-ресурсів - наявність активного гіперпосилання на http://brusilov.org.ua// ).
Адміністрація сайту не несе відповідальність за достовірність інформації рекламного характеру.
Адміністрація сайту не завжди поділяє думки авторів.
Авторські права на статті, твори літератури чи мистецтва, що представлені на цьому сайті, належать їх авторам.

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET [Vox.com.ua] Портал українця Родинний сайт Букетів