"Стефан, Божою милістю король Польський, надає цю грамоту Яцьку Бутовичу на відбудову містечка Брусилова і надання Брусилову Магдебурзького права."
(дано у Варшаві на сеймі вільнім, дня сімнадцятого лютого, року 1585)

Брусилівський час  

УКР

РОС

ENG


Рисунок к разделу

МУЗЕЙ

Брусилівський районний
історико-краєзнавчий музей

Музей започаткований у 1960 році. організаторами були Яків Якович Галайчук, Василь Савич Ткаченко, Леонід Варфоломійович Мельниченко. З допомогою місцевої влади вони оформляли і відкривали урочисто у вересні 1960 року історико-краєзнавчий музей, що працює і по цей час.

Тут розміщені експонати у чотирьох кімнатах: "Велика Вітчизняна війна", "Ми матір називаємо святою", "Наші односельчани", "З глибини віків".

Зокрема у кімнаті "З глибини віків" екскурсанти можуть ознайомитись із знаряддями праці, яким користувалися наші далекі і близькі предки. Тут можна побачити прядку, гребінь та пікну діжку, старовинні глечики, горшки, ручну саджалку кукурудзи, одяг, яким користувались в кінці XIX на початку XX століття. На окремому стенді історія містечка Брусилів.

Окремі стенди розповідають про земляків, про економіку, культуру та освіту Брусилівщини.

Привертає увагу кімната "Ми матір називаємо святою". Тут зібрані матеріали, які розповідають про матерів видатних людей, зокрема зберігаються експонати про матерів Героя України О.О. Омельченка, депутата Верховної Ради М.В. Оніщука, про дружину Героя Радянського союзу Г.М. Москальчука. Зберігаються матеріали і про знаних авторитетних жінок на Брусилівщині.

У музейній кімнаті про Велику Вітчизняну війну широко представлені експонати про земляків, які захищали Вітчизну від фашистської навали. Тут можна ознайомитись з розповідями про шлях 211-ої дивізії, що визволяла Брусилівщину. Привертають увагу фотознімки та спогади про знаних у Брусилові колишніх фронтовиків І.Я. Горбея, І.Д. Бордуся, А.М. Мілієнка, А.Л. Макаренка, Г.Л. Охріменка.

Свято зберігаються рештки зброї та військової амуніції, знайденої на полях Брусилівського району.

Сьогодні ведеться реконструкція музею. Зокрема проводиться капітальний ремонт. Планується відкрити кімнату для експозицій про нашого славетного земляка І.І. Огієнка. Вже є і напрацювання. Зокрема місцевим художником О. Крохуном намальований портрет Огієнка. Підготовлені газетні вирізки, література, монографії, дослідження про життя і творчість І.І. Огієнка. Також передбачено назвати музей іменем Івана Огієнка.

Музей працює з 9.00 до 16.00 щоденно крім суботи та неділі. 

Вхід безкоштовний.

Директор музею Василь Федорович Сташук.


Історико-краєзнавчий музей села Осівці

Історико-краєзнавчий музей в с. Осівці був відкритий 22 травня 2003 року з ініціативи і при безпосередній організації журналіста Миколи Івановича Каплаушенка та директора Осівецької школи-садочка Валентини Микитівни Васьковець.

У музейній кімнаті облаштовано сім експозицій: "Історичне минуле Осівців до 1917 року", "Село в довоєнні часи", "Вони захищали Батьківщину", "Наші уславлені земляки", "Ремесла", "Село Осівці: сучасне і минуле", "Літературна спадщина". У цих експозиціях налічується нині понад чотириста експонатів.

Серед численних експонатів відпочивають справжнісінька, але ота ще, колишня олійниця, незнана досі конструкція жорен, воляче ярмо, прядки, вулик-дуплянка, солом´яник для зерна та багато інших цікавих експонатів.

Вабить зір і довго не відпускає від себе експозиція зібраних матеріалів про Велику Вітчизняну війну. Фоторозповіді про тих, хто віддав найцінніше – своє життя – за Батьківщину, архівні списки всіх остарбайтерів, експозиції про Героя Радянського Союзу Григорія Москальчука та про видатних людей, які своїм життям додавали гарної слави рідному селу.

Докладніше про історико-краєзнавчий музей села Осівці читайте тут >>>>

Фоторепортаж Вікторії Марчук із краєзнавчого музею села Осівці, зроблений 14 жовтня 2010 року, дивіться  тут >>>>

Музей знаходиться в приміщенні Осівецької школи-сад та працює з 9.00 до 17.00 щоденно крім суботи та неділі. 

Вхід безкоштовний.

 

     

© 2007 "Брусилів-Онлайн". Усі права захищені. Пишіть нам на електронну пошту

Повне або часткове використання матеріалів дозволяється за умови посилання на "Брусилів-Онлайн" ( для Інтернет-ресурсів - наявність активного гіперпосилання на http://brusilov.org.ua/ ).
Адміністрація сайту не несе відповідальність за достовірність інформації рекламного характеру.
Адміністрація сайту не завжди поділяє думки авторів.
Авторські права на статті, твори літератури чи мистецтва, що представлені на цьому сайті, належать їх авторам.