"Стефан, Божою милістю король Польський, надає цю грамоту Яцьку Бутовичу на відбудову містечка Брусилова і надання Брусилову Магдебурзького права."
(дано у Варшаві на сеймі вільнім, дня сімнадцятого лютого, року 1585)

Брусилівський час  

УКР

РОС

ENG  новини
05.03.2010

КРАЄЗНАВЧА СПРАВА ІВАНА ОГІЄНКА ЖИВЕ І РОЗВИВАЄТЬСЯ

"Немає в людини нічого милішого над свою Батьківщину, над свою рідну землю. Де хто народився, де провів свої безтурботні дитячі роки, до тієї землі прив’язується усією душею своєю на ціле життя, а хто буває відірветься від своєї рідної землі, той мріє завжди про неї, про святість найбільшу".
Іван Огієнко

У видавництві «Центр учбової літератури» вийшла в світ краєзнавча книжка Володимира Святненка «Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини», яка присвячена історії Брусилівського району Житомирської області.

Ця книжка — продовження копіткої роботи з дослідження й збереження історичної спадщини Брусилівщини, що була започаткована видатним ученим, державним і релігійним діячем Іваном Івановичем Огієнком (митрополитом Іларіоном). Саме Іван Огієнко першим з брусилівців опрацював унікальні архіви ХVIII-XIX ст., а в 1913-14 рр. побачили світ його історико- краєзнавчі брошури про м. Брусилів і брусилівські церкви.

Прикметно, що автор книжки, як й Іван Огієнко, народився і виріс у Брусилові, а його дитячі та юнацькі роки пройшли на мальовничому брусилівському кутку Забашті, поруч з садибою Огієнків.

У книжці «Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини» на основі широкого кола джерел висвітлено історію містечка Брусилова і сіл сучасного Брусилівського району від часів зародження людської цивілізації до початку XX ст. Історію кожного населеного пункту подано в хронологічній послідовності на тлі історичного поступу всієї Правобережної України та Київщини і Житомирщини зокрема. Значну увагу автор приділяє генеалогії власників Здвижень-краю.

Окремою частиною книжки виступає краєзнавче дослідження «В пошуках давнього Здвиженська», де автор, на основі стародруків, даних археологічних розкопок та краєзнавчих розвідок, визначає місцезнаходження літописного міста Київської Русі.

У передньому слові до книжки заслужені артисти України Станіслав та Микола Боклани зокрема зазначили: «Книжка «Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини» хоч і написана на основі документальних фактів, але кожна її сторінка пронизана любов'ю до рідного краю, глибокою повагою до вікових народних традицій місцевого люду як невичерпного джерела духовності та культури».

Видання книжки «Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини» було здійснене переважно за рахунок коштів родини автора та його батьків. Крім того, фінансову допомогу на друк книжки надали Брусилівська районна рада (голова Володимир Васильович Габенець, заступник голови Анатолій Леонідович Шишковський) та приватні особи, справжні патріоти рідного краю, Анатолій Анатолійович Дорогін, Сергій Олександрович Вареник, Микола Тимофійович Сердюк, Василь Миколайович Балибердін, Василь Васильович Басалкевич, Віктор Григорович Коротчук, Валентин Михайлович Пархомчук, Володимир Андрійович Петренко, Микола Михайлович Слобоженюк, Володимир Михайлович Слобоженюк, Анатолій Родіонович Уваренко,Віталій Володимирович Пасечко.

Детальніше про книжку читайте на сторінці
http://www.brusilov.org.ua/Knyga/index.php

23.02.2011

СПРАВИ ГОВОРЯТЬ САМІ ЗА СЕБЕ

Пройшов схід села в Приворотті, де уповноважені особи та жителі територіальної громади в присутності голови Брусилівської РДА Шпаковича Василя Івановича, депутата Брусилівської райради Фадєєва Ігора Геннадійовича підвели підсумки роботи Приворотської сільської ради та життя громади за 2010 рік, окреслили основні проблеми та спільно намітили шляхи їх вирішення у 2011 році. Громада одностайно одобрила роботу сільської ради за звітний період та одноголосно підтримала шляхи на напрямки розвитку громади на 2011 рік.

Багато чого вдалося зробити сільському голові Шкуратівському Віктору Вікторовичу через те, що поряд завжди був мудрий порадник, людина високої честі та душевної доброти, голова Брусилівської районної організації Партія регіонів - Фадєєв Ігор Геннадійович.

Жодне починання, жодна справа в селі не обходиться без його участі: постійна опіка проблемами школи, дитячого садочка, працівників поштового відділення, медиків, дітьми інвалідами, футболістами, ветеранами, малозабезпеченими, проблемами культури та церкви.

Багато політиків після виборів забули про свої обіцянки. Фадєєв – навпаки! Ще з більшою увагою опікується проблемами людей та села. Ось і знову Ігор Генаійович приємно вразив односельчан продовжуючи будівництво храмового комплексу – приміщення Недільної школи.

Завдяки підтримці Фадєєва наші діти неодноразово виступали на обласному телебаченні. Ігор Геннадійович не пропустив жодного свята не привітавши своїх підопічних цікавими та смачними подарунками.

Жителі села Привороття щиро дякують Вам Ігоре Геннадійовичу за Вашу турботу та доброту. Нехай Господь благословить Вас на многая літа.

Жителі села Привороття

29.12.2010

ПЛАНЕТА ПІД ІМЕНЕМ ЗДВИЖЕНСЬК

В рамках програми «Імена Житомирщини в космосі», яку проводить Андрушівська обсерваторія, зареєстрована нова мала планета під назвою Здвиженськ – саме так називався Брусилів за часи Київської Русі. Про це сповістив директор Андрушівської обсерваторії Юрій Іващенко.
Параметри планети представлені на малюнках.


 

29.12.2010

67-а РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ БРУСИЛОВА

28 грудня в центрі Брусилова поблизу обеліску слави відбувся мітинг з нагоди 67-ї річниці визволення селища та району від німецько-фашистських загарбників. На зібранні виступили заступник голови райдержадміністрації В. Й. Кузьменко, Брусилівський селищний голова Т. Г. Святненко, голова ради ветеранів О. Я. Башинський.
До обеліска було покладено квіти та вшановано хвилиною мовчання тих, хто загинув, визволяючи рідний край.

27.11.2010

ВСТАНОВЛЕНО ПАМ'ЯТНИЙ ЗНАК ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ

26 листопада в селищі Брусилів поблизу кладовища на Махнівці встановлено пам'ятний знак жертвам Голодомору. Саме на тому місці в лихі часи 1932-1933 рр. було захоронено сотні невинних замордованих голодом брусилівських селян. З нагоди відкриття пам'ятного знака відбувся мітинг. Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв Голодомору.

07.11.2010

ВІДБУЛОСЯ ПЕРЕПОХОВАННЯ 31 ЗАГИБЛОГО СОЛДАТА ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

6 листопада 2010 року у селі Старицьке пройшла церемонія перепоховання останків загиблих воїнів Великої Вітчизняної Війни, що були віднайдені пошуковим загоном ім. Отамана Орлика. У Старицькому знайшли останки 14 солдат і одного офіцера, які загинули в рукопашній сутичці під час штурму німецьких позицій в період з 6 листопада по 26 грудня 1943 року. У селі Ястребня знайдено останки 16 бійців. Загиблі воїни належали до 38-ої армії Першого Українського фронту.
Настоятель місцевого храму УПЦ отець Олександр відправив панахиду по убієнних.

20.10.2010

НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ, НІЩО НЕ ЗАБУТЕ

6 листопада 2010 року з 11.00 до 15.00 в селі Старицьке Брусилівського району пошуковим загоном ім. Отамана Орлика відбудеться перепоховання останків загиблих солдатів та офіцерів Червоної армії, знайдених у Брусилівському районі на місцях колишніх бойових дій Великої Вітчизняної війни. Запрошуємо всіх небайдужих людей віддати шану загиблим воїнам.

20.10.2010

АКЦІЯ ІЗ ЗАЧИСТКИ ТЕРИТОРІЇ ВІД ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ

Шановні мешканці Брусилівського району! Протягом 22-30 жовтня пошуковий загін ім. Отамана Орлика разом з Житомирським Обласним відділом МНС України буде проводити акцію із зачистки територій сіл Ястребня, Лазарівка, Старицьке від снарядів, що лишилися після Другої Світової війни. Мета акції: забезпечити безпеку життю та здоров´ю жителів району та відпочиваючих. Велике прохання до мешканців вказаних сіл надати інформацію про можливе розміщення вибухонебезпечних предметів представникам пошукового загону або співробітникам МНС.

Командир ПЗ « ім. Отамана Орлика»
Володимир Коротя

05.03.2010

В БРУСИЛОВІ УРОЧИСТО ВІДКРИТО ПАМ'ЯТНИК ІВАНУ ОГІЄНКУ

21 серпня в смт. Брусилів на святкуваннях присвячених 20-річчю відновлення Брусилівського району було відкрито пам'ятник нашому видатному земляку Івану Івановичу Огієнку - поету, професору, філософу, перекладачу Біблії та релігійної літератури, активному діячу національно-визвольних змагань 1917-1920 років.

В урочистостях з цієї нагоди біля музею І.Огієнку взяли участь керівники обласної та районної влади, народні депутати України Іван Заєць та Олександр Омельченко, українські письменники, громадськість, історики та журналісти.

Ініціатором та меценатом встановлення пам'ятника І. Огієнку став голова Вінницького обласного літературно – мистецького об’єднання імені Василя Стуса, лауреат премії ім. І. Огієнка Василь Кобець.

     

© 2007-2010 "Брусилів-Онлайн". Усі права захищені. Пишіть нам на електронну пошту

Повне або часткове використання матеріалів дозволяється за умови посилання на "Брусилів-Онлайн" ( для Інтернет-ресурсів - наявність активного гіперпосилання на http://brusilov.org.ua/ ).
Адміністрація сайту не несе відповідальність за достовірність інформації рекламного характеру.
Адміністрація сайту не завжди поділяє думки авторів.
Авторські права на статті, твори літератури чи мистецтва, що представлені на цьому сайті, належать їх авторам.