"Стефан, Божою милістю король Польський, надає цю грамоту Яцьку Бутовичу на відбудову містечка Брусилова і надання Брусилову Магдебурзького права."
(дано у Варшаві на сеймі вільнім, дня сімнадцятого лютого, року 1585)

Брусилівський час  

УКР

РОС

ENG

  новини

::: Листопад - Грудень 2007 року :::

26.12.2007

26 грудня - день звільнення Брусилова від фашистських загарбників

64 років тому, а саме 26 грудня 1943 року, було остаточно звільнено містечко Брусилів від фашистських загарбників.

Історично відомо, що одним iз напрямкiв Житомирсько-Бердичівської наступальноi операцii став Брусилiвський. Згiдно плану операцii саме з Брусилова, в обхiд лісистої і заболоченної мicцевостi Коростишiвського району через Корнин, Ружин радянськi війська мали прорватися до Козятина, захопити залізничний вузол, через який йшло постачання нiмецьких вiйськ на Україні. Наступ почався 24 грудня о 8 годинi 15 хвилин артилерiйською й авiацiйною канонадою по позицiях противника. Через 50 хвилин сiмнадцять стрiлецьких дивiзій першого ешелону при пiдтримцi танків 1-ої танкової армії перейшли в наступ.

Маршал Радянського Союзу Г.К. Жуков доповiдав у Ставку Головнокомандуючого про результати першого дня наступу: "Прорив оборони противника в районі Брусилова армiями Леселідзе, Москаленка i лiвим флангом Гречка - здiйснено".

А ось оперативне зведення радянського інформбюро: "За три дні наступу нашими військами визволено понад 15 населених пунктів і серед них місто Радомишль та три районні центри Житомирської області - Брусилів. Корнин, Попільня".

Низько вклоняємося перед всіма ветеранам-визволителям Брусилівщини.

Світла пам´ять полеглим в боях за визволення нашого району воїнам 1-го Українського фронту та нашим мужнім землякам-підпільщикам та партизанам.

19.12.2007

Міністром юстиції призначено нашого земляка!

18 грудня 2007 року Верховна Рада України призначила Юлію Тимошенко прем´єр-міністром України та затвердила склад нового уряду. Серед новопризначених міністрів і наш земляк, уродженець села Долинівка Микола Васильович Оніщук, який обійняв посаду міністра юстиції.

Щиро вітаємо нашого земляка з високим призначенням та бажаємо йому успіхів на його нелегкій посаді.

Слід зазначити, що Микола Васильович Оніщук другий представник Брусилівщини після Івана Огієнка, який досяг такого високого "владного олімпу".

10.12.2007

Затверджено герб та прапор Брусилівщини

14 сесія 5 скликання Брусилівської районної Ради відповідно до ст. 22 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" затвердила прапор та герб Брусилівського району.

Авторами герба та прапора Брусилівського району є Валентин Михайлович Ільїнський - голова Хмельницького обласного відділення українського геральдичного товариства, член ради УГТ та Ільїнський Сергій Валентинович - старший викладач Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. 

27.11.2007
 

День жалоби

24 листопада в Брусилові та селах району відбулася панахида по жертвах голодомору.

В Брусилові біля пам´ятного знаку жертвам голодомору зібралися жителі селища та офіційні особи району. В рамках акції "Запали свічку" були запалені свічки.

23.11.2007
 

Вітаємо газету "Відродження"

Цими днями колектив районної газети "Відродження" був відзначений Подякою голови Житомирської обласної держадміністрації за високий професіоналізм, об´єктивне висвітлення діяльності органів виконавчої влади та з нагоди 70-річчя утворення Житомирської області.

Вітаємо з цим визначним досягнень колектив редакції та зичимо їм нових творчих звершень..

21.11.2007
 

Літературне свято в Бикові

В Биківській школі відбулося літературне свято під назвою "В слові іскрою промчуся", в якому взяла участь житомирська письменниця Вікторія Дем (Демчук Вікторія Максимівна), яка народилася в с. Озера.

Письменниця подарувала школярам збірку пісень "Білі журавлі", п´єси "Щастя", "Доля" та ін.

Л. Забарна, вчителька Биківської ЗОШ

(по матеріалам газети "Відродження")

05.11.2007

Маленький герой з Покришева

Президент України Віктор Ющенко нагородив орденом "За мужність" ІІІ ступеня 13-річного Анатолія Слободенюка.

Високу нагороду восьмикласнику Покришівської школи  Президент України вручив за мужність і самовіддані дії, виявлені під час порятунку від пожежі трьох молодших сестер - дворічних близнюків Софійки та Марійки й трирічної Аліси.

Спеціальний репортаж про маленького героя читайте на інтернет-сторінці "Школяр виніс із вогню трьох сестер" ("Газета по-українськи").

03.11.2007
 

Будемо з газом

Цієї зими буде тепло і затишно в сільських оселях Яструбні та Соболівки.  Саме в цих двох селах запалали голубі вогники.

В урочистостях з нагоди підведення природного газу до сіл Яструбня і Соболівка взяли участь керівники району, представники Попільнянського управління газового господарства і місцеві жителі. 

 

     

© 2007-2010 "Брусилів-Онлайн". Усі права захищені. Пишіть нам на електронну пошту

Повне або часткове використання матеріалів дозволяється за умови посилання на "Брусилів-Онлайн" ( для Інтернет-ресурсів - наявність активного гіперпосилання на http://brusilov.org.ua/ ).
Адміністрація сайту не несе відповідальність за достовірність інформації рекламного характеру.
Адміністрація сайту не завжди поділяє думки авторів.
Авторські права на статті, твори літератури чи мистецтва, що представлені на цьому сайті, належать їх авторам.